Bitcoin Bozdurma

Bitcoin Bozdurma Nasıl Yapılır ?

Bitcoin (btc) şuanda Dünya üzerinde en yaygın olarak kullanılan ve en çok değere sahip bir dijital kripto para birimidir. Gerek yapısından dolayı, gerekse popüler olmasından ötürü şuanda ülkemizde en çok ilgi gösterilen kripto para birimidir. Durumun bu yönde olmasından ötürü kripto para alış ve satış işlemlerinde büyük bir artış gözlenmektedir. Sizlere bu yazımızda Ülkemizde Bitcoin Bozdurma konusunda ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağız.

Bitcoin bozdurma işleminin anlamı ; Kullanıcının sahip olduğu bitcoin (btc) leri dilediği bir fiziksel para birimine yani nakit paraya çevirme işlemidir. Kullanıcılar bu işlemi şuan ülkemizde bulunan resmi bankalar üzerinden ( altın yada döviz ) gibi herhangi bir şubeden, mobil yada internet bankacılığı aracılığı ile yapamamaktalar. Bunun sebebi ise Kripto para birimleri için henüz ülkemizde gerekli yönetmeliklerin düzenlenmemiş olması ve resmi bankaların henüz bu dijital para birimini tanımamış olmasıdır. Bu sebeplerden ötürü bitcoin bozdurma yani nakit paraya çevirme işlemi yapmak isteyen btc kullanıcıları işlemlerini aracı şahıs yada kurumlar aracılığı ile gerçekleştirmektedirler.

Sitemiz üzerinde Bitcoin Bozdurma işleminizi 2 ayrı yöntem ile yapabilirsiniz, Kullanıcı bu yöntemlerden dilediği ile işlemini hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirir. Bu yöntemler şu şekilde ;

 1. Online İşlem Merkezi Üzerinden ( Satış Temcilsici Yardımı Olmadan )
 2. Canlı Destek Hattı Üzerinden ( Satış Temsilcisi Yardımı İle )

Bu yöntemler hakkında sizlere detaylı anlatımlar yapmak gerekir isek. İlk olarak Online işlem merkezi üzerinden nasıl işlem yapacağınız konusunda bilgi vermek isteriz,

 • Online İşlem Merkezi Üzerinden Bitcoin Bozdurma : Web sitemiz üzerinde bulunan Bitcoin online bitcoin alış / satış platformunun ismidir. Kullanıcılar sisteme sadece dakikalar içerisinde ücretsiz üye olarak işlemlerini yapmaya başlayabilirler. Online işlem merkezinin bir diğer avantajı ise ücretsiz bitcoin cüzdan hizmeti vermesidir. Bu sayede kullanıcı sahip olduğu bitcoin’leri sistem üzerinde dilediğince güvenli bir şekilde saklayabilir ve dünyanın herhangi bir yerinden dilediği anda bu cüzdan hesabına ulaşabilir. Online işlem merkezi müşteri güvenliği ve gizliliği anlayışı ile hizmet vermektedir, sistem 256-bit SSL sertifikasına sahip olup konusunda profesyonel yazılım uzmanları tarafından itina ile Btcturk kullanıcıları için hazırlanmıştır. Sistemin arayüzü basit ve kolaydır, ayrıca en büyük avantajlarından biriside düşük bitcoin transfer hizmeti vermesidir. Sistem üzerinden açacağınız bitcoin cüzdanınız ile istediğiniz bir yerden bitcoin alabilir yada gönderebilirsiniz, bitcoin transfer ücreti standart olur sadece işlem başına 0.00004 Bitcoin’dir.

Bitcoin Nakit paraya çevirme işlemine başlamadan önce öncelikle online işlem merkezimize            üye olmanız gerekmektedir. Sistem üye olabilmek için lütfen burayı tıklayın. Sayfa açıklıktan sonra karşınıza şu ekran görüntüsü gelecektir.

Bu sayfa Online işlem merkezi resmi ana sayfasıdır. Daha sonra sisteme kayıt olma aşamasına geçebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sağ üst köşede bulunan ” KAYIT OL ” butonuna tıklamanız. Online işlem merkezine kayıt olmak ile ilgili yazımıza burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Siteme kayıt olma işleminizi tamamladıktan sonra Ana sayfa üzerindeki ” Oturum Aç ” bölümünden giriş yaparak. Öncelikle ücretsiz bir bitcoin cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir. Ücretsiz bitcoin hesabı oluşturma ile ilgili yazımıza burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Cüzdan hesabı başarı ile oluşturulduktan sonra Oluşturduğunuz bu cüzdan adresine dilediğiniz kadar bitcoin gönderimi yapabilir ve hesabınızda bulunan btc’lerin dilediğiniz kadarını ” Bitcoin Sat ” bölümünden banka hesabına gönderim yapabilirsiniz. Sol menü üzerindeki Bitcoin Sat Bölümüne Giriş Yaptığınızda Karşınıza aşağıdaki gibi bir form sayfası açılacaktır.

Cüzdan Seçin : Bu bölümde Bozdurmak istediğiniz bitcoin’lerin bulunduğu cüzdan hesabınızı seçiniz,

– Ödeme Yöntemi Seçiniz : Bu bölümde Ödemenizi hangi şekilde almak istediğinizi seçmelisiniz. Eğer ödemenizi banka hesabınıza Türk Lirası olarak göndermek istiyor iseniz ” Wire Transfer TRY ” seçeneğini seçmelisiniz,

– Satmak istediğiniz Bitcoin Miktarı : Bu bölüme bozdurmak istediğiniz btc miktarını yazınız

– Hesabınıza Yatırılacak Ödeme Miktarı : Bu bölümde sistem o anki bitcoin alış kur oranı üzerinden tarafınıza gönderilecek miktarı otomatik olarak hesaplayıp size bildirir.

Eğer ödeme yöntemi olarak ” Wire Transfer TRY ” bölümünü seçti iseniz bu sayfada ek olarak sizden paranın gönderilmesini istediğiniz banka hesap bilgilerinizi girmenize olanak sağlayan aşağıdaki gibi ek bir form sayfası açılacaktır.

Banka Adı : Bu bölüme ödemenin gönderilmesini istediğiniz bankanın ismini yazın,

Bank Ülke, Şehir, Adres : Bu bölüme Hesabınızın bulunduğu bankanın şube kodu yada şubenin ismini yazın,

Banka Hesap Adı : Türkiye banka hesabı kullanacak kullanıcılar bu bölümü boş bırakmalıdır,

Banka Hesap No : Bu bölüme IBAN numaranızı yada Hesap numaranızı yazın,

Bank Swift Kodu : Türkiye banka hesabı kullanacak kullanıcılar bu bölümü boş bırakmalıdır, Eğer Ödemeyi farklı bir ülke üzerindeki bankaya yapmak istiyor iseniz, O bankanın SWIFT konu alıp bu bölüme yazın

Bu form’u doğru bir şekilde doldurduktan sonra yapmanız gereken son işlem Yeşil Buton içerisindeki ” İşlemi Başlat ” yazısına tıklamanız. Sistem ödeme talebi oluşturulmasının ardından belirtilen tutar en geç 15 dakika içerisinde kullanıcının belirtmiş olduğu banka hesabına gönderilir.

Not : Kullanıcı eğer ” TEB, Garanti Bankası, Akbank, Yapıkredi, Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Finansbank, Halkbank ” Bankalarından birine ödeme talep eder ise, gönderim HAVALE ile gerçekleşir ve işleminizi 7/24 olarak yapabilir ( tatil günleride dahil ) , Belirtilen süre içerisinde ödemenizi hesabınıza alabilirsiniz. Eğer ki yukarıda belirttiğimiz bankaların harici bir banka hesabına yapılır ise İşlem Eft ile yapılır, Eft işlemleri sadece mesai saatleri içerisinde hesabınıza aktarılır, eğer mesai saatleri dışında ise işlem eft emri olarak kayıt altına alınır ve bankanın ilk iş gününde, olabilecek en erken saatte sistem tarafından otomatik olarak gerçekleşir.

 • Canlı Destek Hattı Üzerinden Bitcoin Bozdurma : Bu işlem seçeneğinde kullanıcı herhangi bir üyelik gerektirmeden işleminizi 7/24 olarak canlı destek hattımız üzerindeki konusunda uzaman satış temsilcilerimiz aracılığı ile yapabilir. Canlı destek hattımız üzerinden yapılan işlemler anlık olarak gerçekleşir. Eğer ki kullanıcı çalıştığımız bankalardan birine ödeme talep ederse işlem Havale ile gerçekleşir. Havale ile ödeme işlemi 5 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Eğer ki Çalıştığımız bankaların haricinde bir bankaya ödeme talep edilir ise, İşlem EFT ile gerçekleşir. Kullanıcının bu seçenek ile işlem yapabilmesi için öncelikle sitemiz üzerindeki canlı destek hattına giriş yapmalıdır.Sitemizin sağ al köşesinde bulunan aşağıdaki görsele tıklayarak Canlı destek hattımıza giriş yapabilirsiniz..

Canlı destek hattını giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde ki açılan giriş formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

– Ad, Soyad : Bu bölüme gerçek isim ve soyisim bilginizi yazın,

– E-posta : Bu bölüme mevcut, kullanmakta olduğunuz e-posta adresinizi yazın,

– Departman : Bu bölümden İşlem Yapmak istediğiniz ” Bitcoin ” departmanını seçin 

Mavi Buton içerisindeki ” Konuşmayı Başlat ” yazısına tıkladıktan sonra sisteme bağlanırsınız ve O anda müsait olan satış temsilcimiz ile görüşme başlarsınız. Canlı destek hattı üzerinden yapılan bitcoin bozdurma işlem ayrıntıları şu şekildedir.

 1. Kullanıcı bozdurmak istediği bitcoin (btc) miktarını belirtir,
 2. Satış temsilcimiz o anki kur üzerinden belirtilen miktarda bitcoin’in karşılığı olan Türk Lirası Miktarını aktarır ve Ödemenin Yapılmasını istediği banka’nın ismini kullanıcıya sorar,
 3. Kullanıcı banka ismini belirtir ve Satış temsilcimiz ödemenin hangi yöntem ile ( havale veya eft ) yapılacağını ve ödeme süresini kullanıcıya bildirir,
 4. Kullanıcı kur miktarını ve ödeme ayrıntılarını beğenir ise, Satış temsilcimiz kullanıcıya ödemenin yapılmasını istediği banka hesap bilgilerini sorar,
 5. Kullanıcı ödemenin yapılacağı banka hesap bilgilerini paylaşır ( Mümkünse IBAN ve İsim/Soyisim, yok ise Şube Kodu / Hesap Numarası ve İsim/Soyisim )
 6. Satış Temsilcimiz Bitcoin’in gönderilmesi gereken Bitcoin Cüzdan Bilgimizi kullanıcıya iletir ve Kullanıcı belirtilen bu cüzdan hesabına bitcoin transfer işlemini yapar. ( Mümkünse kullanıcı yapılan işlemin TXİD kodunu yada linkini paylaşır )
 7. Transfer Satış temsilcimiz tarafından kontrol edilir ve Bitcoin ağı tarafından 1. onay işleminin gerçekleşmesi beklenir.
 8. Onay işleminin gerçekleşmesinin ardından, kullanıcının banka hesabına belirtilen miktarda Türk Lirası gönderimi sağlanır ve Gönderim bilgisi kullanıcıya iletilir.

Bitcoin Bozdurma işlemi ile ilgili aklınıza takın tüm sorulara web sitemiz üzerindeki canlı destek hattına bağlanarak yanıt bulabilirsiniz..