Ethereum Bozdurma

Nasıl Ethereum ( ETH ) Bozdurabilirim ?

Ethereum (eth) son zamanlarda diğer kripto para birimlerinden birisi olan, şuanda değeri en yüksek ve en popüler olan bitcoin (btc) den sonra en yaygın olarak kullanılan para birimidir. Ülkemizde de bir çok kripto para kullanıcısı tarafından yaygın olarak kullanılan bir dijital para birimidir. Ethereum diğer birçok kripto para birimi gibi merkeze bağlı olmadan işlem yapılabilen bir platform’dur. Bitcoin’den bir kaç noktada farklılığı bulunmaktadır. Bunların arasından en önemli olanı ise transfer işlem sürecinin daha kısa olması ve transfer masraflarının daha düşük olmasıdır.

Ethereum sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle bir ücretsiz ethereum cüzdanını sahibi olmaları gerekmektedir. Nasıl ethereum cüzdanı cüzdanı oluşturabilirim yazımızdan bu konuda gerekli olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ethereum sahibi kullanıcıların ülkemizde henüz resmi bankaların bu para birimini yasal olarak tanımadıkları ve banka üzerinde işleme açmadıkları için, ethereum bozdurma işlemlerini çeşitli Türk ve yabancı borsalar üzerinden yada takas ( exchange ) siteleri üzerinden yapmaktadırlar. Yabancı borsa ve site kullanımında nakit Türk Lira’sına çevrilmek istenen eth’nin Yerel banka transfer yöntemleri ( havale, eft ) ile gönderim yapılamaması yüzünden, genellikle Türk borsa ve takas sitelerini tercih etmektedirler.

Ülkemizde bu işlemi şuanda çeşitli siteler üzerinden yapabilmektedir. Bu yazımızda sitemi üzerinde işlemin hangi şekillerde gerçekleştirebileceğiniz konusunda bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Sitemiz üzerinde ethereum alım / satım işlemleri Mevcut Online işlem merkezimiz üzerinden şuan için yapılamamaktadır. İşlemlerinizi 7/24 hizmet veren Canlı destek hattımız üzerinden günün her saati ve haftanın her günü ( tatil günleri dahil ) yapabilirsiniz. Konusunda profesyonel Satış temsilcilerimiz, sizlere aklınıza takılan tüm konular hakkında ayrıntılı bilgi vermek ve işlemlerinizi en kısa zaman tamamlamak ile görevlilerdir. İşlem şekli konusunda sizlere kısaca bilgi vermek gerekir isek,

  • Kullanıcı canlı destek hattımı üzerinden hattımıza bağlanır ve o an müsait durumda olan Satış Temsilcimiz görüşme isteğini kabul ederek, görüşmeyi başlatır.
  • Kullanıcı bozdurmak istediği ethereum miktarını belirtir ve Satış Temsilcimiz o anki alış kurumuz üzerinden belirtilen miktardaki eth’nin karşılığı olan Türk Lira’sı miktarını kullanıcımıza belirtir.
  • Satış Temsilcimiz miktarı belirtmesinin ardından kullanıcımıza ödemenin yapılmasını istediği banka ismini sorar, kullanıcımız ödemenin yapılmasını istediği banka ismini paylaşır
  • Satış temsilcimiz belirtilen banka’ya ne şekilde ve ne kadar süre içerisinde ödemeyi yapabileceğimizi belirtir, kullanıcımız kur bilgisini ve ödeme şeklini kabul eder ise, Temsilcimiz ödemenin yapılması istenilen banka hesap bilgilerini, kullanıcıdan talep eder.
  • Kullanıcımız banka hesap bilgilerini ( IBAN | İsim / Soyisim yada Hesap Numarası | Şube Kodu | İsim / Soyisim ) şeklinde belirtir, bunun ardından Temsilcimiz kullanıcımıza eth’nin gönderilmesi gereken kullanıcımıza özel oluşturulan ethereum cüzdan numarasını paylaşır.
  • Kullanıcımız belirtilen miktarda ethereum gönderimini yapıp, bilgisini verir, Temsilcimiz transfer işlemini kontrol eder ve 1. onayın gelmesinin ardından. Belirtilen miktardaki TL ‘yi kullanıcımızın vermiş olduğu banka hesabına, kararlaştırılan şekilde gönderimini sağlar ve işlemin tamamlanması ardından, kullanıcımıza bilgi verir.

Yukarıda belirtilen kısa anlatımda net olarak anlaşılacağı gibi işlem tamamen interaktif bir şekilde tamamlanır. Kullanıcılarımız bu şekilde kur’daki dalgalanmalardan doğabilecek sorunlardan en az şekilde etkilenmektedirler. Bunun yanı sıra işlemin bu şekilde interaktif olarak yapılmasının bir diğer büyük avantajı ise müşterilerimizin işlem sırasında karşılarında bir muhatabın bulunuyor olması ve işlem detayları konusunda kendilerini yönlendiriyor olmasıdır.

Ethereum (ETH) Bozdurma Hesap Makinesi ;