Ethereum Satın Alma

Ethereum (ETH) Satın Alma İşlemi ;

Ethereum şuanda dünya piyasasında bulunan, 2. en popüler ve 2. yüksek kur oranına sahip ( bitcoin’den sonra ) olan kripto para birimi yani dijital paradır.Ülkemizde kullanıcılar ethereum sahip olmak için, ya çeşitli borsa, forum yada benzeri şahıs ve kurumlardan ethereum satın alıyorlar, yada ethereum madenciliği yaparak eth sahibi olabilmektedirler. Kullanıcılar sahip oldukları ethereum’ları alım | satım işlemleri yaparak kazanç sağlamakta oldukları gibi yatırım amacı ile satın alabilmektedirler. Ethereum şuanda bazı yapısal özellikleri sayesinde bitcoin’den daha iyi bir gelecek sağlamaktadır.

Ülkemiz kullanıcılarının, yurtdışından ethereum satın alma işlemleri banka üzerinden yapmak sadece Swift ile yapılabildiği için genellikle bu işlemlerinde kredi kartı kabul eden siteleri kullanmaktadırlar. Türkiye üzerindeki borsalar üzerinden banka aracılığı ile ( havale ve eft ) yöntemlerini kullanarak ethereum temin edinebilmektedir.

Web sitemiz üzerinden ethereum satın alma işlemi, online işlem merkezimiz üzerinden şuan için yapılamamaktadır, bu işlemde kullanılması gereken seçenek şuanda için interaktif olarak Canlı destek hattımız’dır. Canlı destek hattımız kullanıcılarımız haftanın her günü ve günün her saati ( 7/24 ) olarak Tatil günleri’de dahil olmak üzere hizmet vermektedir. Canlı destek hattımız üzerinden Akbank, Yapıkredi Bankası, Garanti Bankası, TEB, İşbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Finansbank bankaları ile HAVALE seçeneği ile 7/24 ethereum satın alabilirsiniz, Bu bankaların dışında kalan bankalar aracılığı ile satın almak isteyen kullanıcılar ödemelerini EFT ile yapabileceği için, sadece mesai saatleri içerisinde yapılabilmektedir. Canlı destek hattı üzeriden eth satın alma işlem ayrıntıları şu şekildedir ;

  • Kullanıcımız canlı destek hattımıza bağlanır ve satın almak istediği ethereum miktarını yada karşılığı olan Türk Lirası miktarını belirtir. Operatörümüz belirtilen ethereum miktarının karşılığında ödenmesi gereken Türk Lirası miktarını yada Belirtilen TL miktarını karşılığında ödenecek olan Ethereum miktarını kullanıcımıza bildirir, ve Müşterimize ödemeyi hangi bankadan yapmak istediğini sorar,
  • Kullanıcımız ödemeyi yapacağı banka ismi söyle ve Operatörümüz bu banka ile hangi şekilde işlem yapılabileceği konusunda kullanıcımıza gerekli bilgilendirmeyi yapar,
  • Kullanıcı şartları kabul ettiği takdirde, Öncelikle satın alınan eth’nin gönderilmesini istediği cüzdan hesabını kullanıcımızdan talep eder, daha sonra ödemenin yapılması gereken banka hesap bilgilerimizi kullanıcımız ile paylaşır..

NOT : Site olarak hiçbir şekilde 3. şahıs ödemesi kabul etmiyoruz ( yanlızca bazı özel durumlarda sadece birinci derece yakını olan anne, baba , eş yada kardeş hesabı kullanılabilinir ) Operatörlerimiz gerekli gördüğü durumda sitemizde ilk kez işlem yapacak olan müşterilerimizden teyit amaçlı bazı bilgi ve belgeler talep edebilmektedirler. Bu uygulama hem kullanıcı hemde bizlerin güvenliği açısından önemli bir avantajdır. Site olarak kullanıcılarımız ile yapılacak olan işlemlerde ret etme hakkımızı saklı tutarız.

  • Operatörümüz  işleme özel oluşturulan Referans numarasını paylaşır, Kullanıcımız ödeme bu referans kodunu ödeme açıklama kısmına yazıp transfer işlemini gerçekleştirip, Operatörün vermiş olduğu  e-posta adresine işlem dekontunu gönderir. Operatör gönderilen e-postayı kontrol eder ve aynı zamanda ödemenin yapıldığı banka hesabımızı kontrol edip. Kararlaştırılan ethereum’u kullanıcımız tarafından verilen cüzdan hesabına gönderir.

İşlem ayrıntıları yukarıda yazılı olduğu gibi hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmaktadır. İşlem sırasında Satış Temsilcilerimiz, müşterimizden gelen tüm sorulara hızlı bir şekilde cevaplandırır ve işlem konusunda kullanıcılarımıza destek olmaktadırlar.